ماینر

در این مطلب قصد داریم شما را برای انتخاب بهترین دستگاه ماینر بیت کوین راهنمایی کنیم. اگر می‎خواهید یک منبع درآمد منفعلانه از استخراج بیت کوین را شروع کنید، باید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. این راهنما تفاوت‎های بین بهترین سخت‎افزارهای استخراج بیت کوین موجود در بازار امروز را توضیح خواهد داد.

اگر فرق بین سخت‎افزارهای DragonMints و Antiminers را متوجه نمی‎شوید، نگران نباشید. سعی می‎کنیم که مطالب را به شکل ساده‎ای برای شما توضیح دهیم.

در این مطلب مسائل زیر مورد بررسی خواهند گرفت.

 •         استخراج بیت کوین چیست؟
 •         چطور یک دستگاه استخراج بیت کوین بسته به شرایطی که دارید انتخاب کنید؟
 •         نگاهی به بهترین دستگاه‎های استخراج بیت کوین در بازار امروز با بررسی سخت‎افزارهای زیر می‎اندازیم:  DragonMint T1، Antminer T9+، Antminer R4، Avalon6، Antminer S9 و PangolinMiner M3X.
 •         یک جدول مفید که به شما کمک کند این سخت‎افزارها را با یکدیگر مقایسه کنید.

استخراج ماینر بیت کوین چیست؟

قانون استخراج بین کوین تایید این است که تراکنش‎ها در شبکه از قوانین پیروی ‎کنند. برای انجام این کار، از واحد‎های کامپیوتری پیچیده استفاده می‎شود تا تراکنش‎ها را بررسی کنند و نتیجه آن را به سایر سیستم‎های کامپیوتری در جهان منتشر کنند. اپراتورهای این سیستم‎های کامپیوتر بابت تلاش خود پاداش دریافت می‎کنند.

این پاداش هم دستمزد تراکنش و هم یک پاداش استخراج است که توسط خود شبکه تعیین می‎شود.

برای این که افراد نتوانند در شبکه تقلب کنند، سیستمی به اسم «اثبات کار» استفاده می‎شود. اثبات کار قبل از این هر گروه (بلاک) تراکنش به بلاک چین اضافه شود، الزامی است. زمانی که کامپیوترها اثبات کار خود را انجام می‎دهند، کاری که انجام می‎دهند تلاش برای حدس یک رشته طولانی از اعداد و حروف است. این رشته به اسم هش شناخته می‎شود.

تنها کامپیوتری که بتواند به صورت صحیح هش را حدس بزند می‎تواند بلاک را به زنجیره اضافه کند. اثبات کار به توان محاسباتی و پردازشی که نه سریع و نه ارزان است نیاز دارد. برای تقلب در شبکه باید آن قدر هزینه بالایی صرف کرد که از نظر مالی برای فرد توجیه اقتصادی ندارد. این اولین ویژگی امنیتی شبکه‎های بیت کوین ( و سایر کریپتوکارنسی‎ها) است.

انجام استخراج بیت کوین توسط پردازنده‎هایی که در سیستم‎های کامپیوتری خانگی شما پیدا می‎شوند، امکان‎پذیر است. گرچه، هرچه تعداد واحدهایی که در شبکه استخراج را شروع می‎کنند بیشتر می‎شود، سختی هش‎هایی که سعی می‎کنند حدس بزنند بالاتر می‎رود. در نتیجه افراد باید از پردازنده‎های قدرتمندتر مانند پردازنده‎های گرافیکی استفاده کنند. این پردازنده‎های گرافیکی معمولا در کامپیوترهای رده بالای گیمینگ پیدا می‎شوند.

امروزه، حل هش‎ها بسیار سخت است و استخراج‎کنندگان زیادی سعی می‎کنند آن‎ها را حل کنند و تنها سیستم‎های کامپیوتری پیچیده و پیشرفته می‎توانند این کار را انجام دهند.

این سیستم‎ها از چیپ‎های مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یا به اختصار ASICs استفاده می‎کنند.

سخت‎افزار استخراج ماینر بیت کوین براساس شرایطی که دارید

گرچه استخراج‎کنندگان بیت کویت برای استخراج بیت کوین محدود به انتخاب از بین گروهی از ASICs هستند، ولی به اندازه کافی گزینه خرید وجود دارد. انتخاب هر کدام به شرایط فردی هر استخراج‎کننده بستگی دارد. برخی از استخراج‎کنندگان یک واحد می‎خواهند که در فضای اتاق خواب خود از آن استفاده کنند. سایرین چند عدد ASICs ارزان می‎خواهند تا برای اولین مرتبه خودشان کار استخراج را شروع کنند. در نهایت افرادی نیز وجود دارد که می‎خواهند یک انبار را با بهترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین موجود در بازار پر کنند.

زمان انتخاب سخت‎افزار بیت کوین باید به موارد متعددی توجه داشت. مهم است هر دستگاه را براساس قدرت هشینگ، مصرف برق، دمای محیطی و هزینه اولیه خرید آن‎ها بررسی کرد.

همچنین برخی از افراد ممکن است به دلایلی خرید از یک کارخانه را به نسبت کارخانه دیگر ترجیح بدهند.

بهترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین

سرانجام به موضوع اصلی این مقاله رسیدیم یعنی سخت‎افزار استخراج بیت کوین. برای ایجاد فهرستی از سخت‎افزار‎های استخراج بیت کوین بهترین و معروف‎ترین کارخانه‎ها مورد بررسی قرار گرفته‎اند.

همچنین تلاش کردیم دستگاه‎های گوناگون را از نظر بهترین کاربردهایی که دارند دسته‎ بندی کنیم. پیشنهاداتی که در مورد سخت‎افزار استخراج بیت کوین می‎دهیم برای افراد زیر است:

 •         اشخاصی که بودجه محدودی دارند.
 •         افرادی که می‎خواهند عمل استخراج را در خانه انجام دهند.
 •         افرادی که هرگز تجربه استخراج بیت کوین را نداشتند.
 •         افرادی که به دنبال حداکثر هزینه برای خرید قدرتمندترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین موجود هستند.
 •         تعدادی از انتخاب‎های جایگزین برای استخراج‎کنندگان حرفه‎ای که نمی‎توانند به اندازه کافی برای کارهای خود سخت‎افزار DragonMint T1 پیدا کنند.

برای استخراج‎کنندگان بیت کوین که بودجه محدودی دارند، یکی از بهترین سخت‎افزارهای استخراج بیت کوین موجود در بازار Antminer T9+ است. قیمت آن به نسبت سایر دستگاه‎های موجود در این فهرست به مراتب ارزان‎تر است. گرچه اجازه ندهید قیمت شما را گول بزند چون با این حال دستگاه قابل قبولی است.

علاوه بر قیمت خوب، Antminer T9+ با توجه به فضای مورد نیاز نیز گزینه ایده‎ آلی است. به این علت که طراحی جمع‎وجوری دارد. همین قضیه باعث می‎شود که استفاده از تعداد زیادی از این سخت‎افزار به شکل یک مزرعه سخت‎افزار استخراج عالی باشد.

اگر قصد دارید از دستگا‎ه‎های استخراج ASIC خود به این شکل استفاده کنید، حتی از ویژگی‎های کاهش دمای Antminer T9+ بیشتر خوشحال خواهید شد.

از نظر مشخصات سخت‎افزاری باید بگوییم Antminer T9+ دارای 162 چیپ BM1387 بیت‎مین است. این مشخصات به این سخت‎افزار اجازه می‎دهد یک نرخ هش 105 تراهش در ثانیه و مصرف برق 1332 وات داشته باشد.

Antminer T9+ علاوه بر این که سخت‎افزار خوبی است، کاربر به راحتی با اینترفیس کاربری آن آشنا می‎شود. از این اینترفیس کاربری برای پیکربندی تنظیمات گوناگون و ارتقاء فریم‎ویرهایی استفاده می‎شود که شرکت بیت‎مین (Bitmain) عرضه می‎کند.

Antminer T9+ با توجه به قیمتی که بین 550 تا 600 دلار دارد، یقینا یکی از ارزان‎ترین سخت‎افزارهای فهرست ما است. متاسفانه مانند هر دستگاه استخراج بیت کوین متوسط دیگری، منبع برق جداگانه فروخته می‎شود.

بهترین گزینه دستگاه ماینر برای افراد مبتدی – Avalon6

گزینه بعدی در فهرست بهترین سخت‎افزارهای استخراج بیت کوین، گزینه‎ای برای افراد مبتدی در این حوزه است. شرکت سازنده Avalon6 یعنی Canaan Creative با توجه به عنصر سادگی این سخت‎افزار استخراج بیت کوین را ساخته است.

استخراج‎کننده بیت کوین Canaan Creative یکی از ساده‎ترین واحدهای ASIC برای نصب است. هر دو شیوه نصب ابتدایی و پیشرفته ساده است و همین قضیه باعث می‎شود که این دستگاه برای افراد مبتدی عالی باشد. متاسفانه، این دستگاه بیشترین سودآوری را به همراه ندارد. مصرف برق این دستگاه 1050 وات است و تنها می‎تواند نرخ هش 3.5 تراهش در ثانیه را داشته باشد.

با آن که این سخت‎افزار بدون شک هر استخراج‎کننده جدی بیت کوین را جلب نمی‎کند ولی سادگی نصب آن همراه با قیمت ارزانش باعث می‎شود گزینه‎ای عالی برای افرادی باشند که می‎خواهند تازه پا به دنیای استخراج بیت کوین بگذارند.

متاسفانه، مانند اکثر دستگا‎های موجود در این راهنما، Avalon6 به همراه منبع برق آن فروخته نمی‎شود و باید جداگانه آن را بخرید.

اگر بخواهید از سایت خود شرکت Canaan Creative این واحد را بخرید باید بگوییم تنها امکان خرید عمده آن وجود دارد ولی سایر سایت‎ها آن را به قیمت تقریبا 650 دلار می‎فروشند.

– آیا از Avalon 6 (یا هر دستگاه سخت‎افزار بیت کوین دیگر) برای عدم کسب درآمد استفاده می‎کنید؟

Avalon 6 نه تنها گزینه عالی برای افراد مبتدی است بلکه سخت‎افزار خوبی برای افرادی است که می‎خواهند بدون توجه به سود استخراج بیت کوین را انجام دهند. ممکن است در ابتدا این حرف عجیب به نظر برسد ولی دلیل بسیار خوبی وجود دارد که چرا افراد بخواهند بدون الزاما سوددهی بیت کوین را استخراج کنند.

به سادگی بخواهیم بگوییم، هر چه تعداد دستگاه‎های استخراج در یک شبکه کریپتوکارنسی بیشتر شود، شبکه امن‎تر است. قابلیت‎های امنیتی بالای بیت کوین نشات گرفته از عدم تمرکز است. توسعه‎دهندگان مشتاق و تفریحی زیادی در اطراف جهان وجود دارند که یا نمی‎توانند از استخراج بیت کوین درآمد داشته باشند یا نمی‎خواهند با استخراج به سود برسند. دلایل متعددی برای این قضیه وجود دارد. از جمله آن‎ها می‎توان به موارد نمونه زیر اشاره کرد:

 •         فضای کافی در خانه ندارید که بخواهید به چند واحد استخراج بیت کوین اختصاص دهید.
 •         جایی زندگی می‎کنید که آب و هوای بسیار گرمی دارد، از طرفی تمامی تجهیزاتی که کار می‎کنند یک مقدار غیر قابل توجهی گرما تولید می‎کنند.
 •         هزینه برق بیش از حد بالا است تا استخراج بیت کوین توسط سخت‎افزار مربوطه سود نداشته باشد.
 •         اغلب اوقات در خانه نیستید تا با مشکل نصب یک مزرعه سخت‎افزار استخراج بیت کوین یعنی احتمالا خطر آتش‎سوزی مقابله کنید.

Avalon6 دستگاه خوبی برای کار در خانه یا اداره است که ممکن است سوددهی نداشته باشد ولی نقش آن در یک هدف نوع دوستانه یعنی امن‎سازی شبکه غیرقابل انکار است. برای بسیاری از توسعه‎دهندگان، هزینه راه‎اندازی سخت‎افزارهای استخراج آن‎ها به نسبت استقلال کامل از بانک‎ها و سایر موسسه‎ها که روی ایجاد و تامین پول کنترل کامل دارند، چیز قابل توجهی نیست.

بهترین گزینه دستگاه ماینر برای مصرف خانگی – Antminer R4

مانند Avalon6، گزینه بعدی در فهرست بهترین سخت‎افزارهای استخراج ماینر بیت کوین برای کاربردهای کوچک خوب است که فضا یک مساله به شمار می‎رود. علت صدای بسیار پایین این دستگاه است. شما حتی می‎توانید این دستگاه را روشن کنید تا تمامی وظایف امنیتی مهم شبکه خود را در همان اتاقی که می‎خوابید انجام دهد.

Antminer R4 مانند مدل T9+ این شرکت از چیپ‎های BM1387 بیت‎مین استفاده می‎کنند. تعداد آن‎ها 126 عدد با تولید یک 0.098 J/GHs بسیار رقابتی است. منظورمان این است که این دستگاه از نظر مصرف انرژی «بسیار کارآمد» است.

بدون شک مهمترین نقطه فروش Antminer R4 صدای بسیار پایین هنگام کار کردن است. شرکت بیت‎مین با طراحی کاملا جدید فن‎های این سیستم توانسته است به این موفقیت برسد. این تیم از واحد‎های تهویه هوای اسپلیت بدون صدا الهام گرفته است. آن‎ها با استفاده از همان مشخصات طراحی توانسته‎اند فنی تولید کنند که همانند با فن‎های سنتی موثر است ولی تولید صدای آن 50 درصد کمتر است. آن‎ها همچنین R4 را به یک کنترلر خودکار مجهز کردند. به عبارت دیگر مطمئن شدند صدای فن هرگز بیشتر از مقدار ضروری نمی‎شود.

یکی از بزرگترین معایب Antminer R4 قیمت بسیار بالای آن است. ظاهرا قیمت به شکل قابل توجهی به مکان خرید آن بستگی دارد. بعضی از سایت‎ها قیمت آن را 1000 دلار گذاشتند ولی لینکی برای خرید وجود ندارد. قیمت آن در یکی از سایت‎های اروپایی به اسمAntMiner Distribution Europe BV در حدود 1700 دلار است.

با شرکت بیت‎مین مشکل دارید؟

بدون شک مانند تمامی دستگاه‎‌های مدل Antminer، R4 توسط غول دنیای استخراج بیت کوین شرکت چینی بیت‎مین ساخته شده است. بیت‎مین یک شرکت بحث‎برانگیز است. در حقیقت، در سال 2017، آن‎ها متهم به تاخیر ارتقاء SegWit در شبکه بیت‎کوین شدند.

آن‎ها متهم شدند به این دلیل این کار را انجام دادند که از دستمزدهای بالای اضافه که در آن زمان الزامی بودند، سود ببرند. به همین دلیل، بعضی از استخراج‎کنندگان بیت‎ کوین از استفاده از محصولات بیت‎مین خودداری می‎کنند. گرچه، اگر به سیاست علاقه ندارید، آن‎ها سخت‎افزار استخراج بیت کوین عالی می‎سازند!

حالا به بهترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین در بازار می‎رسیم. DragonMint T1 توسط شرکت Halon Mining ساخته شده است، شرکت جدیدی که در ساخت استخراج‎کنندگان ASIC تخصص دارد. این شرکت ادعا می‎کند که در توسعه این هیولا بیش از 30 میلیون دلار هزینه کرده است.

DragonMint T1 از یک چیپ بسیار مدرن به اسم DM8575 استفاده می‎کند. بنابراین اولین ASIC است که می‎تواند به نرخ هش فوق‎‏العاده 16 تراهش در ثانیه برسد. علاوه براین، DragonMint T1 موفق می‎شود به این نرخ هش در حین کارآمد بودن در بحث مصرف انرژی برسد. این دستگاه فقط  0.075J/GH انرژی مصرف می‎کند که در حدود 1480 وات است. این آمار به مراتب بهتر از مدل پرچم‎دار بیت‎مین یعنی Antminer S9 است که مصرف انرژی آن 0.098J/GH است.

خنک کردن DragonMint T1 توسط دو فن متغیر 9 تیغه انجام می‎شود. آن‎ها موفق می‎شوند متوسط دمای محیطی را به مقدار کم 25 درجه نگه دارند.

DragonMint T1 مانند اکثر سخت‎افزارهای بیت کوین دارای منبع برق نیست. این شرکت استفاده از DragonMint 1600W را پیشنهاد می‎کند.

متاسفانه DragonMint 1600W با آن که چنین سخت‎افزار فوق‎العاده‎ای است ولی سطح تقاضا برای آن بسیار بالا است. یعنی باید به یک فهرست انتظار طولانی ملحق شوید تا بتوانید یک مدل از آن را بخرید! زمانی که در نهایت فرصت خرید را به دست می‎آورید، ممکن است کمی قیمت شما را ناامید کند. شما با یک قیمت 2729 دلار تنها برای خود دستگاه روبرو می‎شوید. منبع برق رسمی 115 دلار دیگر برای شما هزینه خواهد داشت.

Antminer S9 : دومین گزینه بهترین دستگاه ماینر استخراج پس از DragonMint T1

از آن جایی که DragonMint T1 بسیار محبوب است، شرکت‎ها در تلاش هستند سطح تقاضا در بازار را جبران کنند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم چند سخت‎افزار استخراج بیت کوین دیگر در این فهرست قرار دهیم که تقریبا به همان خوبی هستند.

اگر یک استخراج‎کننده جدی هستید که نمی‎تواند یک DragonMint T1 بخرد، نگران نباشید.

دستگاه‎هایی مانند Antminer S9 تقریبا همان نرخ هش را دارند.

مانند سایر واحدهای Antminer که در این راهنما قرار دادیم، S9 مجهز به چیپ BM1389 بیت‎مین است. گرچه برخلاف سایرین، این هیولا 189 عدد از آن‎ها را دارد. در زمان ساخت این دستگاه، بالاترین واحد هشینگ را در دنیا داشت. گرچه از نظر نرخ هش دیگر نباید ادعای بهترین بودن را کند چون با نرخ هش 14 تراهش در رتبه دوم پس از DragonMint T1 قرار می‎گیرد.

Antminer S9 برای خنک‎کردن خود از هیت سینک‎های ساخته شده به صورت سفارشی استفاده می‎کند. آن‎ها با استفاده از یک آلیاژ آلومینیوم گرید بالا ساخته شده‎اند. این دستگاه همچنین از دو فن با سرعت بالا در هر دو طرف خود استفاده می‎کند. چنین تجهیزاتی این اطمینان را به وجود می‎آورد که هوای داغ سریعا بیرون می‎رود و جایگزین می‎شود.

با توجه به چنین سخت‎افزار استخراج بیت کوین با این نرخ هش بالا، شاید فکر کنید که نصب آن یک کابوس خواهد بود. اما این چنین نیست.Antminer S9 یک اینترفیس کاربرپسند مشابه با اکثر استخراج‎کنندگان شرکت بیت‎مین دارد.

این رابط کاربری به شما اجازه می‎دهد تنظیمات را سریعا تنظیم کنید و فریم‎ویر را در صورت لزوم ارتقاء دهید.

بهترین مدل Antminer مانند DragonMint T1، در بازار قیمت ارزانی ندارد. برای هر کدام از آن‎ها باید بین 2700 تا 3000 دلار هزینه کنید. مجددا، همانند با اکثر سخت‎افزارهای استخراج بیت کوین ASIC، منبع برق جداگانه فروخته می‎شود.

برای آن نیز باید 100 تا 150 دلار بیشتر کنار بگذارید. یقینا، خرید این تجهیزات برای افرادی که به صورت سرگرمی استخراج را انجام می‎دهند نیست.

PangolinMiner M3X بهترین گزینه اگر نمی‎خواهید از بیت‎مین خرید کنید و نمی‎توانید یک DragonMint بخرید

در نهایت، با توجه به بحثی که بیت‎مین در مورد سخت‎افزار استخراج بیت کوین به وجود آورد، فکر می‎کنیم بهتر است یک جایگزین دیگر برای DragonMint معرفی کنیم که توسط بیت‎مین ساخته نشده است.

برای بسیاری از افراد، دستگاه Pangolin یک تعادل خوب بین ارزش و قدرت هشینگ است. این مدل می‎تواند نرخ هش بین 12 و 13 تراهش داشته باشد. با آن که این مقدار تنها از مدل پرچم‎دار DragonMint خیلی کمتر است ولی با وجود این قابل احترام است.

این قدرت را حتی زمانی بیشتر متوجه می‎شوید که قیمت ابتدایی خرید مدل Pangolin را در نظر بگیرید. در حال حاضر این قیمت در وب سایت رسمی این شرکت تنها 850 دلار است. آن را با قیمت 2700 دلاری DragonMint و Antminer S9 مقایسه کنید تا فورا جذابیت Pangolin M3X و سطح تقاضا برای آن را ببینید.

شاید چنین چیزی بیش از حد خوب به نظر برسد ولی معایب خاصی خود را نیز دارد.

ابتدا باید گفت که مدل Pangolin در بین تمامی سخت‎افزارهای دیگری که در این مقاله قرار دارند به مراتب صدای بیشتری دارد یعنی برای استفاده در خانه مناسب نیست.

این حجم صدای بالا بدون شک به علت مقدار انرژی زیادی است که برای اجرای Pangolin M3X نیاز است. ثانیا با نرخ مصرف برق 2100 وات، بدون شک این دستگاه پرمصرف‎ترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین از نظر مصرف برق است که در این مقاله به آن اشاره کردیم. یعنی هر هزینه‎ای که در قیمت پیش پرداخت خرید صرفه‎جویی کردید زمانی که پول برق بیاید از بین می‎رود.

اما افرادی که محل زندگی‎شان جایی است که پول برق بسیار کم می‎آید، بدون شک از مدل Pangolin بهره می‎برند.

جدول مقایسه سخت‎افزار استخراج ماینر بیت کوین

در زیر، جدولی برای شما آماده کردیم که 6 سخت‎افزار استخراج بیت کوین معرفی شده در این راهنما را با یکدیگر مقایسه می‎کند. این جدول باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام سخت‎افزار بهتر مناسب نیازهای شما است.

 

شرکت هش ریت مصرف برق
DragonMint T1

 

Halong Mining 16 تراهش در ثانیه 1480 وات
Antminer T9+

 

Bitmain 10.5 تراهش در ثانیه 1332 وات
Antminer R4

 

Bitmain 8.6 تراهش در ثانیه 845 وات
Avalon6

 

Canaan Creative 3.5 تراهش در ثانیه 1050 وات
Antminer S9

 

Bitmain 14 تراهش در ثانیه 1372 وات
M3X

 

Pangolin 12 تا 13 تراهش در ثانیه 2100 وات

 

جمع‎ بندی

بنابراین به جمع‎بندی بهترین سخت‎افزار استخراج بیت کوین رسیدیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید و از نظر اطلاعاتی ارزشمند بوده است.

همانطور که می‎توانید ببینید زمان انتخاب در مورد سخت‎افزار استخراج مسائل زیادی را باید در نظر بگیرید. بنابراین، چیزی که ممکن است برای یک فرد بهترین باشد، کاملا برای شما می‎تواند خوب نباشد.

به همین دلیل است که در هر انتخاب سعی کردیم گروه بالقوه‎ای از استخراج‎کنندگان را هدف قرار دهیم.

اگر بخواهیم سریعا جمع‎بندی کنیم زمان انتخاب سخت‎افزار استخراج باید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 •         عمل استخراج بیت کوین را در کجا انجام خواهید داد؟ آیا به یک دستگاه بی صدا نیاز دارید؟
 •         چقدر باید روی سخت‎افزار استخراج بیت کوین هزینه کنید؟ با توجه به قیمت دستگاه‎ها از 550 تا 3 هزار دلار، انتخاب‎های زیادی می‎توانید انجام دهید.
 •         آیا برای حداکثر سود به حداکثر نرخ هش ممکن نیاز دارید؟
 •         هزینه برق شما چقدر است؟ اگر ارزان است، مصرف انرژی برای شما اهمیت کمتری خواهد داشت.